+48 32 781 84 56 lub +48 665 123 850 kontakt@project-travel.pl

No i stało się. Podjąłeś decyzję, że chciałbyś uczyć się języka. Gratulujemy! Tylko… co teraz?

Na pewno zastanawiasz się, jak wybrać dla siebie najlepszy kurs językowy. W samych Katowicach kilkadziesiąt firm oferuje nauczanie języków obcych, a liczne oferty potrafią przyprawić o zawrót głowy. Jak zatem wybrać tę właściwą, a przy okazji nie zbankrutować?

Renoma szkoły i akredytacje

Przede wszystkim wybadaj dokładnie, kiedy powstała szkoła i jaka jest jej historia. Jasne, nowe firmy to zazwyczaj nowe, innowacyjne podejście, ale może warto zastanowić się nad wybraniem placówki „z tradycją”? W dobie dotacji unijnych wiele szkół prowadzonych jest przez osoby kompletnie do tego nieprzygotowane lub nastawione na czysty zysk. Niejednokrotnie ich dyrektorzy nie mają pojęcia o nauczaniu, a przecież to ostatnie, na czym nam zależy. Dobra szkoła językowa to taka, która ma swoje metody, dobrą kadrę i potrafi „dotrzeć” do studenta – a przecież takie rzeczy kształtują się z czasem.

Kolejna sprawa to akredytacje. Jest to swojego rodzaju „stempel jakości”, przyznawany instytucjom na poziomie. Szkoła językowa z prawdziwego zdarzenia ma przynajmniej kilka akredytacji, które potwierdzają jej profesjonalizm i efektywne metody. Przykładowo: Project jest jedyną szkołą w Polsce z jednoczesnymi akredytacjami Quality English, IALC oraz English UK – to o czymś świadczy, prawda? 😉

Promocja i obecność w mediach

Złoty medal dla tego, kto jest w stanie przejść przez centrum Katowic i nie dostać żadnej ulotki szkoły językowej. 🙂 Wielkie sieciówki zasypują nas różnego rodzaju reklamą – od ulotek, przez plakaty, aż po reklamy radiowe. Czy odpowiada Ci taki „atak” z ich strony? A może lepiej wybrać szkołę o lepszej renomie, która nie reklamuje się tak agresywnie, a zaoszczędzone w ten sposób pieniądze woli wydać na przykład na remont sal czy pomoce dydaktyczne? Z drugiej strony wystrzegaj się firm, których nie możesz znaleźć nigdzie w prasie czy Internecie. W dzisiejszych czasach każda szanująca się firma ma przynajmniej stronę internetową i Fanpage na Facebooku. Sprawdź, czy ich strona www jest aktualna, a Fanpage prowadzony regularnie. Jeśli nie mają czasu na stworzenie wizytówki dla klienta, pewnie nie będą mieli czasu też dla Ciebie.

Lektorzy

Szkoła szkołą, ale przecież to lektor będzie uczył Cię języka. Wbrew powszechnej opinii, nie każdy dobry lektor musi być z wykształcenia filologiem, natomiast na pewno musi być pasjonatem języka, którego ma Cię nauczyć. Nikt nie będzie czerpał przyjemności z wykładania języka, którego nie lubi – a profesjonalny lektor powinien zarazić Cię miłością do języka, z którym będziecie się mierzyć.

Warto spytać swojego językowego Obi-Wana, skąd wzięło się jego zainteresowanie nim. Może wyjechał w jakieś mega ciekawe miejsce, ma swojego ulubionego pisarza tej narodowości, albo zafascynował go lektorat na uczelni? Jeśli macie widywać się przynajmniej raz w tygodniu i dzielicie miłość do tego samego języka, warto dowiedzieć się więcej na jego temat.

Twoje oczekiwania

Wreszcie dochodzimy do najważniejszego, czyli: dlaczego chcesz się uczyć akurat języka [wstaw]? Chcesz zrozumieć piosenki swojego ulubionego wykonawcy? Marzy Ci się wyjazd za granicę? A może przygotowujesz się do egzaminu?

Jeżeli po prostu chciałbyś lepiej i płynniej mówić, zdecyduj się na kurs praktyczny – inaczej konwersacyjny. Wolisz zajęcia z polskim lektorem czy z native speakerem?

Jeśli masz już dość konkretne zainteresowania i plany na przyszłość, pomyśl o kursie specjalistycznym – na przykład prawniczym czy medycznym. Przykładowo: w naszej ofercie 2016/17 angielski biznesowy cieszy się sporym zainteresowaniem. Coraz więcej osób myśli o zawężeniu swojej językowej edukacji do jednej konkretnej dziedziny, może Ty też na tym skorzystasz?

Potwierdzenie kwalifikacji i dodatkowe możliwości

W pierwszej kolejności szukaj szkoły, która oferuje Ci (oczywiście bezpłatnie) wystawienie certyfikatu ukończenia kursu. Taki „papier” może wiele dać Ci w przyszłości, zbieraj wszystkie oficjalne potwierdzenia kursów i szkoleń, które przeszedłeś! Często też jako uczeń szkoły, jesteś uprawniony do zniżki przy podchodzeniu do oficjalnego egzaminu, takiego jak FCE, CAE czy Pearson – warto o to spytać w swojej placówce.

Jak wiemy, prawdziwa nauka języka nie kończy się na siedzeniu w klasie. Najlepsza szkoła to taka, która oferuje Ci obcowanie z językiem na każdej płaszczyźnie. Wyjazd językowy jest tego świetnym przykładem – gdzie sprawdzisz swoje umiejętności językowe lepiej niż w kraju, dla którego jest to język ojczysty? 😉

Czasem warto pomyśleć o swojej edukacji odpowiednio wcześniej, żeby „na spokojnie” przeanalizować wszystkie opcje. Na szczęście nigdy nie jest za późno. 🙂

Już dziś zapraszamy zatem na dni otwarte Project School, które odbędą się 17.09 (sobota) w godzinach 10:00 – 15:00.

Poznaj nas i daj nam poznać siebie! 🙂