+48 32 781 84 56 lub +48 665 123 850 kontakt@project-travel.pl

Dziś Dzień Nauczyciela – z tej okazji przedstawiamy kilka najważniejszych sylwetek w Project: naszych lektorów! 🙂

Pani Bogusia

Jestem założycielką i właścicielką szkoły językowej Project. 20-letnie doświadczenie w pracy nauczyciela języka angielskiego pozwoliło mi na zdobycie wiedzy niezbędnej do stworzenia szkoły językowej na najwyższym poziomie. Wraz z profesjonalnym zespołem lektorów polsko- i obcojęzycznych jak również pracownikami administracji i animatorami udało nam się stworzyć szkołę, w której stawiamy na wartości edukacyjne, dobry klimat i nowoczesne projekty. Czujnie obserwując wymagania rynku wciąż udoskonalamy naszą ofertę edukacyjną skupiając się nie tylko na szkoleniu językowym, ale przede wszystkim na ukształtowaniu osobistej ścieżki rozwoju. Indywidualne podejście do każdego klienta umożliwia dobranie odpowiedniego typu zajęć oraz stałą opiekę naukową monitorującą rozwój umiejętności i pozwalającą na modyfikację programu nauki.

Beata Prokopiak

Z zamiłowania i sympatii do naszych zachodnich sąsiadów – germanistka. Ukończyłam Uniwersytet Śląski na Wydziale Neofilologii, jestem też dumną posiadaczką dyplomu Podyplomowego Studium Kształcenia Tłumaczy na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Walczę z obiegową opinią, że niemieckiego nie da się lubić i staram się to pokazać na każdych swoich zajęciach. Uczę młodzież i dorosłych, na każdym poziomie zaawansowania. Od ponad sześciu lat jestem członkiem Projectu – zajmuję się głównie doradztwem w zakresie wyjazdów językowych i obsługą wyjeżdżających grup. W 2016 roku przeszłam szkolenie British Council, a w wolnej chwili prowadzę zajęcia z języka niemieckiego. Moją mocną stroną są zajęcia konwersacyjne, podczas których sięgam po ambitne i niecodzienne tematy, aby w możliwie ciekawy sposób aktywować obszar mówienia – bolączkę wśród wszystkich uczących się języków obcych. Dorzucam szczery uśmiech i pogodę ducha – tego nigdy w nadmiarze!

Karolina Kosiek

Ukończyłam filologię hiszpańską na Uniwersytecie Wrocławskim. W ramach programu wymiany studenckiej Erasmus miałam przyjemność studiować na uniwersytecie w Salamance. Jako najciekawsze doświadczenie zawodowe wspominam pracę tłumacza podczas Euro 2012 w Gdańsku. Podczas zajęć kładę duży nacisk na kwestie gramatyczne (jak to filolog), ponieważ gramatyka jest kluczem do poprawnego używania języka. Ale moje zajęcia to także spora dawka kultury, która mnie fascynuje. W wolnych chwilach uwielbiam poznawać nowe języki i kultury (im bardziej orientalne tym lepiej), a także czytać literaturę skandynawską popijając wino i głaszcząc kota.

Brian Folan

Brian is from Ireland and has a background in television, film and advertising. He has taught English in katowice for three years. In this time he has taught Lawyers, IT Professionals, Business English, Conversation classes and Medical Professionals. He has all types of students from children and teenagers to professionals and more senior students. He is patient, pleasant and always wears a smile. So if you want an intensive course in the area of Business, Law, Medicine or you simply want to keep your level strong with a conversation course or some general English ask for Brian.

Marzena Tofilska

Jestem lektorem języków klasycznych na UŚ od 1991 roku (nagroda rektora UŚ II stopnia) oraz lektorem angielskiego od 1996 roku. Pracowałam w uczelniach i szkołach prywatnych w Katowicach przez wiele lat (Economicus, GWSH) , a w szkole językowej Project pracuję od początku jej istnienia. Byłam także lektorem angielskiego w ISE w Brighton, gdzie zdobyłam certyfikat CELTA , a także w Libii. Jestem tłumaczem i współautorką kilku przekładów tekstów angielskojęzycznych oraz klasycznych. Od lat również pracuję jako egzaminator Pearson Test of English a ostatnio TOEFL i TOEIC. Lubię uczyć (również się) nowych języków, poznawać nowych studentów, pomagać im nabywać pewności w korzystaniu z obcego dla nich języka. Uwielbiam podróże – kuchnie świata – często gotuję dla znajomych – południowo-amerykańskie dobre wina, psy, rośliny, dobrą muzykę – od klasycznej przez jazz do popu, film, malarstwo, fotografię, Grecję i Włochy oraz języki obce – nowogrecki, bułgarski, włoski oraz hiszpański, za który właśnie się zabrałam. Mam nadzieję, że moi studenci docenią w przyszłości nękanie ich lekcjami wymowy, testami ze słownictwa i gramatyki, tak jak doceniło to już wiele osób.

Łukasz Tofilski

Swoją pracę naukowo-dydaktyczną rozpocząłem od nauki języków klasycznych na UŚ, gdzie uzyskałem tytuł doktora. Jestem laureatem kilku stypendiów oraz nagrody rektora UŚ w 2002 roku za najlepszą pracę doktorską. Praca z młodymi ludźmi zawsze dawała mi wiele satysfakcji i motywowała do nowych wyzwań i pomysłów. W 1996 rozpocząłem również pracę jako lektor języka angielskiego zarówno w kraju jak i za granicą – pracowałem w Brighton, gdzie zdobyłem Certyfikat CELTA w 2011 a także przez dwa lata w Libii, zarówno z młodzieżą jak i dorosłymi. Jestem autorem artykułów z dziedziny lingwistyki a także tłumaczem. Moją pasją są języki (znam francuski, nowogrecki, włoski, niemiecki, hiszpański) i nadal uczę się nowych, oraz podróże. Interesuję się od lat filozofią procesualną i wieloma dziedzinami sztuki od muzyki począwszy a skończywszy na filmie. Jestem osobą aktywną, lubiącą wyzwania zarówno te, które stawia przede mną uprawianie sportów takich jak wspinaczka, ale przede wszystkim cenię wyzwania intelektualne.

Dawid Borucki

Ukończyłem studia wyższe na wydziale filologii romańskiej Uniwersytetu Śląskiego. W zawodzie pracuję nieprzerwanie od dwunastu lat, od pięciu – z powodzeniem prowadzę własne biuro tłumaczeń. Wykładam w szkołach językowych na terenie całego Śląska, prowadzę wykłady w ramach unijnych projektów m.in. „Język obcy mniej obcy” oraz „Językowy zawrót głowy”, przygotowuję uczniów do matury oraz matury dwujęzycznej, konkursów literackich i recytatorskich, a także do egzaminów gimnazjalnego, TFI i DELF na poziomach A1-C1.

Balbina Gregorczyk

Jestem lektorką języka polskiego jako obcego i drugiego. Bardzo lubię poznawać ludzi z różnych stron świata. Przekonałam się o tym na paryskiej uczelni językowej INALCO, gdzie w szczególnej, międzynarodowej atmosferze spędziłam cały rok akademicki jako studentka Erasmusa. Właśnie wtedy zdecydowałam, że chcę uczyć języka polskiego obcokrajowców w Polsce i za granicą. Studia na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie oraz praktyki w szkole języka polskiego w Paryżu dobrze przygotowały mnie do zawodu, który stał się pasją. Uczenie polskiego łączę z zamiłowaniem do komiksu, tworząc historie obrazkowe dla obcokrajowców chcących poznać język i kulturę Polski. Obrazki publikuję na blogu kochampolski.blogspot.com.

To tylko niektórzy członkowie naszej Projectowej załogi.

Przyjdź do Project School i poznaj nas wszystkich!

A tymczasem wszystkim Nauczycielom składamy najlepsze życzenia w dniu Waszego święta 🙂