Szkoła i lektorzy

Bogusława Siewierska-Klyta

Bogusława Siewierska-Klyta

Właściciel

Jestem założycielką i właścicielką szkoły językowej Project. 20-letnie doświadczenie w pracy nauczyciela języka angielskiego pozwoliło mi na zdobycie wiedzy niezbędnej do stworzenia szkoły językowej na najwyższym poziomie.

Wraz z profesjonalnym zespołem lektorów polsko- i obcojęzycznych jak również pracownikami administracji i animatorami udało nam się stworzyć szkołę, w której stawiamy na wartości edukacyjne, dobry klimat i nowoczesne projekty.  Czujnie obserwując wymagania rynku wciąż udoskonalamy naszą ofertę edukacyjną ,skupiając się nie tylko na szkoleniu językowym, ale przede wszystkim na ukształtowaniu osobistej ścieżki rozwoju. Indywidualne podejście do każdego klienta umożliwia dobranie odpowiedniego typu zajęć oraz stałą opiekę naukową monitorującą rozwój umiejętności i pozwalającą na modyfikację programu nauki.                                                    

 

Terasa Nowak

Terasa Nowak

Specjalista ds. Nauki Języków Obcych

Anioł Stróż Projectu. Pani Teresa z ciepłym uśmiechem i sercem na dłoni czuwa u bram sekretariatu, zajmując się grafikiem zajęć, zapisami oraz finansami. Zawsze gotowa pomóc i doradzić, a rozmowa z nią to gwarancja poprawy humoru. Prócz złotego serca, ma również jednak niezastąpiony zmysł organizacji i żadne administracyjne wyzwania nie są dla niej problemem. Pani Teresa uwielbia zarówno podróżować, jak i przyjmować gości – wiele razy pod swoje skrzydła wzięła międzynarodowych studentów goszcząc ich jako host family. Po dniach pełnych szkolnego zgiełku najbardziej lubi relaksować się w teatrze lub w kinie.

Joanna Kowolik

Joanna Kowolik

Language Travel Consultant

Asia od czterech lat jest częścią Projectu, gdzie bada zagraniczne rynki edukacyjne  W pracy pomagają jej różne umiejętności: od tych, które wpisały się w jej charakter – otwartość i aktywność, przez te zdobyte podczas studiów na dzisiejszym UE (zarządzanie i marketing), po językowe – od małego uwielbia angielski. Z natury filozofka, miłośniczka flory i fauny, ukierunkowana na pełną harmonię, wciąż poszukuje swojego miejsca na Ziemi. Przyciągają ją ludzie pozytywni, pomysłowi, wrażliwi i kochający swoją pracę. Chyba właśnie to przywiodło ją na przystanek Project.

 

 

 

Beata

Beata

Language Travel Consultant / Lektor języka niemieckiego

Z zamiłowania i sympatii do naszych zachodnich sąsiadów – germanistka. Ukończyła Uniwersytet Śląski na Wydziale Neofilologii, jest też dumną posiadaczką dyplomu Podyplomowego Studium Kształcenia Tłumaczy na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Uczy młodzież i dorosłych na każdym poziomie zaawansowania. Zawodowo zajmuje się głównie doradztwem w zakresie wyjazdów językowych. W 2016 roku przeszła szkolenie British Council (jako jedna z 13 osób w Polsce), jednak dalej jej główną pasją pozostaje nauczanie. Jej mocną stroną są zajęcia konwersacyjne, podczas których sięga po ambitne i niecodzienne tematy, aby w możliwie ciekawy sposób aktywować obszar mówienia – bolączkę wśród wszystkich uczących się języków obcych. Dorzuca szczery uśmiech i pogodę ducha – tego nigdy w nadmiarze! Prywatnie kocia mama.

Monika Lis

Monika Lis

Marketing and PR Specialist / Language Travel Consultant

Jako najmłodszy członek ekipy, Monia czuwa nad wszystkimi tematami związanymi z promocją szkoły, kontaktami z nowymi klientami i PR-em. Zajmuje się promocją zarówno szkoły, jak i naszego siostrzanego Project Travel. Ostatnie trzy lata „w boju” jako animator czasu wolnego dały jej spore doświadczenie w kontaktach z klientem: jest otwarta i bezpośrednia. Na co dzień żongluje między pracą a uczelnią – przed nią III rok Gospodarki Turystycznej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. W wolnej chwili nałogowo ogląda seriale amerykańskie. Kocha podróżować (choćby kilka kilometrów od domu), języki obce (obecnie biegle mówi po angielsku i hiszpańsku, a także uczy się włoskiego), ciekawych ludzi i dobre jedzenie.

Nasi lektorzy

Marzena

Marzena

Lektor języka angielskiego

Marzena jest lektorem języków klasycznych na UŚ od 1991 roku (nagroda rektora UŚ II stopnia) oraz lektorem angielskiego od 1996 roku. Pracowała na uczelniach, w szkołach prywatnych, a w szkole Project od samego początku. Była także lektorem angielskiego w Brighton, gdzie zdobyła certyfikat CELTA, a także w Libii. Jest tłumaczem i współautorką kilku przekładów tekstów angielskojęzycznych oraz klasycznych. Od lat również pracuje jako egzaminator Pearson Test of English a ostatnio TOEFL i TOEIC. Uwielbia podróże, kuchnie świata, (często gotuje dla znajomych i teamu Project), dobre wina, psy, rośliny, film, malarstwo, fotografię, Grecję i Włochy oraz języki obce – nowogrecki, bułgarski, włoski oraz hiszpański, za który właśnie się zabrała.

Od 2017 roku Marzena czuwa również nad stroną merytoryczną naszych zajęć i koordynuje pracę lektorów jako Dyrektor ds. Metodycznych.

Łukasz

Łukasz

Lektor języka angielskiego

Łukasz swoją pracę naukowo-dydaktyczną rozpoczął od nauki języków klasycznych na UŚ, gdzie uzyskał tytuł doktora. Jest laureatem kilku stypendiów oraz nagrody rektora UŚ w 2002 roku za najlepszą pracę doktorską. Praca z młodymi ludźmi zawsze dawała mu wiele satysfakcji i motywowała do nowych wyzwań i pomysłów. W 1996 rozpoczął również pracę jako lektor języka angielskiego za granicą – pracował w Brighton, gdzie zdobył Certyfikat CELTA w 2011 roku, a także przez dwa lata w Libii, zarówno z młodzieżą jak i dorosłymi. Jest autorem artykułów z dziedziny lingwistyki oraz tłumaczem. Jego pasją są języki (zna francuski, nowogrecki, włoski, niemiecki, hiszpański i nadal uczy się nowych), oraz podróże. Interesuje się od lat filozofią procesualną i wieloma dziedzinami sztuki, od muzyki począwszy, a skończywszy na filmie. Jest osobą aktywną, lubiącą wyzwania zarówno te, które stawia przed nim uprawianie sportów takich jak wspinaczka, ale przede wszystkim ceni wyzwania intelektualne.

Mariola

Mariola

Lektor języka angielskiego

Mariola jest magistrem filologii angielskiej i współpracuje z Projectem niemal od samego początku. Uczy wszystkie grupy wiekowe, jednak bardzo ceni sobie osoby dorosłe, gdyż jak ktoś mądry powiedział: dorośli idą wolniej, ale wiedzą dokąd zmierzają. Jest również egzaminatorem z ramienia firmy Pearson i w Centrum Egzaminacyjnym Project przeprowadza egzaminy dla dzieci i osób dorosłych na różnych poziomach zaawansowania językowego. Ucząc się języka włoskiego sama staje się uczniem, co skutecznie koryguje wszelkie ,,belferskie” nawyki.

Jacek

Jacek

Lektor języka angielskiego

Z wykształcenia filolog, absolwent Uniwersytetu Śląskiego i Centrum Szkoleń Tłumaczeniowych ze specjalizacją w tłumaczeniach medycznych i prawniczych. Zajęcia opiera na indywidualnie dopasowanym i stworzonym na potrzeby zajęć materiale, wykorzystującym aktualne zainteresowania uczniów lub branże, w których się obracają. Człowiek z pasją, nauczyciel z powołania. Nie ma dla niego rzeczy niemożliwych, a miłością do języka angielskiego zaraża wszystkich dookoła.

Hania

Hania

Lektor języka angielskiego

Hania ukończyła Wydział Filologii Angielskiej na Uniwersytecie Śląskim. Absolwentka studiów podyplomowych „Samorząd terytorialny w kontaktach europejskich” w Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Od 1995 r. wykładowca języka angielskiego na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Otrzymała nagrodę zespołową III stopnia z rąk J.M. Rektora Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Zaangażowana w projekty współfinansowane przez UE: „Promocja równych szans”, „Inteligentne systemy transportu”. Specjalista w dziedzinie Business English.

Krystyna

Krystyna

Lektor języka angielskiego

Krystyna jest lektorem języka angielskiego od wielu lat, a uczenie wciąż sprawia jej ogromną radość. Uczy na wszystkich poziomach zaawansowania. Język i kultura anglosaska od zawsze były jej pasją. Dobrze się czuje ucząc zarówno artystów, jak i ludzi biznesu. Jej mocną stroną są lata praktyki w nauczaniu wszystkich grup wiekowych, choć mimo wszystko woli pracę z młodzieżą i dorosłymi, gdyż od początku mojej kariery zawodowej uczy na uczelniach wyższych.

Brian

Brian

Lektor języka angielskiego

Brian is from Ireland and has a background in television, film and advertising. He has taught English in katowice for over five years. In this time he has taught lawyers, IT professionals, business English, conversation classes and medical professionals. He has all types of students from children and teenagers to professionals and more senior students. He is patient, pleasant and always wears a smile – when he walks into a classroom, he just lights up the room! So if you want an intensive course with a highly skilled teacher, ask for Brian.

Thomas

Thomas

Lektor języka angielskiego

Thomas came to us at Project all the way from Australia. He wanted to escape from all the sharks, snakes, spiders, kangaroos and crocodiles, and came to teach English in Poland. He has a background in archaeology and is looking forward to the challenges that await him here in Poland. He has had classes with children, teenagers and adults, and even teaches at several schools throughout Katowice. He always greets you with a smile and is always ready for a chat. So if you want to improve your reading, speaking and listening skills in English from an Australian, Thomas is your guy!

Iwona

Iwona

Lektor języka angielskiego

Iwona jest magistrem filologii angielskiej oraz certyfikowanym coachem (life and business coaching). Od lat rozwija portfolio w pracy ze studentami biznesu oraz klientami korporacyjnymi. Szkoli nie tylko z zakresu samego języka obcego, ale też często prowadzi sesje coachingowe w języku angielskim. Ulubione dziedziny angielskiego: język specjalistyczny, komunikacja biznesowa.
Krysia

Krysia

Lektor języka angielskiego

Krystyna ukończyła filologię angielską na Uniwersytecie Śląskim. Chociaż studiowała na kierunkach tłumaczeniowych odkryła, że jej prawdziwą pasją jest nauczanie języków. Karierę rozpoczęła od uczenia angielskiego w firmach informatycznych. Jej filozofią na zajęciach jest, że niezależnie od wieku studenta nauka powinna być przede wszystkim dobrą zabawą. W swoich lekcjach wykorzystuje doświadczenie sceniczne zdobyte w teatrze szkolnym i w chórze. W wolnym czasie śpiewa w Katowickim chórze Gospel Sound, gdzie gra religijną muzykę Afroamerykanów, gra na ukulele, podróżuje i ogląda najgorsze horrory w historii kina.

Wiola

Wiola

Lektor języka angielskiego

Wiola jest nauczycielem przedszkola oraz lektorem języka angielskiego pracującym z pasją i zaangażowaniem. Ukończyła pedagogikę wczesnoszkolną i wychowanie przedszkolne na Uniwersytecie Śląskim. Szczególną uwagą obdarza świat literatury dziecięcej. Z ciekawością zgłębia ideę „czytania wrażeniowego” jako skuteczną formę pracy z książką. Wiola zajmuje się edukacją najmłodszych podopiecznych Project, z którymi wspólnie ,,nurkują” do świata języka angielskiego. Jest to kraina pełna przygód za sprawą towarzyszącej nam muzyki, tańca, zabaw dramowych i sensorycznych.

Wiola naucza dzieci w szkole przedszkolu i żłobku – nigdy nie jest „za wcześnie”, by zacząć uczyć się języka, z drugiej strony nigdy też nie jest za późno. 🙂

Marzanna

Marzanna

Lektor języka niemieckiego

Marzanna ukończyła Filologię Germańskiej na Uniwersytecie Śląskim. Od ponad 20 lat uczy języka niemieckiego na wszystkich poziomach zaawansowania. Prowadzi zajęcia indywidualne, grupowe oraz kursy językowe w firmach. Fascynuje ją język i kultura niemieckojęzycznego obszaru językowego, a jej specjalnością jest język biznesu. W pracy przywiązuje dużą wagę do rzetelnego przekazywania wiedzy i sympatycznej, niepozbawionej humoru atmosfery na zajęciach.

Kasia

Kasia

Lektor języka niemieckiego

Absolwentka Wydziału Filologii Germańskiej na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Nauczanie jest zarówno jej pasją, jak i sposobem na życie. Dokłada wszelkich starań, aby nauka była przyjemnością i odbywała się w przyjemnej atmosferze. Największą satysfakcją jest dla niej uśmiech i zadowolenie ucznia, który czyniąc postępy w nauce krok po kroku odkrywa tajniki języka obcego. Znaki szczególne: optymizm, cierpliwość i pełne zaangażowanie w pracę. W życiu prywatnym interesuje się podróżami, motoryzacją i szkoleniem pieska – 48 kg owczarka niemieckiego 😉

Joanna

Joanna

Lektor języka niemieckiego

Hallo, Joanna meldet sich. Asia jest lektorem z doświadczeniem. Naucza języka niemieckiego na wszystkich poziomach zaawansowania – od przedszkola, przez szkoły, do instytucji o sprofilowanych potrzebach języka biznesu. Asia jest osobą
pogodną, cierpliwą, zorientowaną na ucznia, jego indywidualne potrzeby i preferencje. Jej pasją są języki obce i ich nauka własna. Zgłębia tajniki angielskiego i francuskiego, ale z Tobą podzieli się wiedzą o języku niemieckim, również na temat kultury i historii krajów niemieckojęzycznych. W wolnych chwilach czyta (najchętniej dobre powieści kryminalne), podróżuje i jeździ na rolkach. Wann fangen wir an?

Dawid

Dawid

Lektor języka francuskiego

Dawid ukończył studia wyższe na wydziale filologii romańskiej Uniwersytetu Śląskiego. W zawodzie pracuje nieprzerwanie od 2002 roku, od 2011 – prowadzi z powodzeniem własne biuro tłumaczeń. Wykłada w szkołach językowych na terenie całego Śląska, prowadził wykłady dla nauczycieli w ramach unijnych projektów, m.in.: „Język obcy mniej obcy” oraz „Językowy zawrót głowy”. Dawid przygotowuje uczniów do matury oraz matury dwujęzycznej, olimpiad, konkursów literacko-recytatorskich, a także do egzaminów gimnazjalnego, TFI i DELF na wszystkich poziomach zaawansowania języka. Prowadzi zajęcia stacjonarne oraz on-line nie tylko w Polsce, a także w Belgii, Francji, Niemczech, Austrii, Anglii, Holandii,
Luksemburgu, Szwajcarii, Norwegii, Chinach czy Dubaju.

Magda

Magda

Lektor języka włoskiego

Osoby w każdym wieku zapraszamy na lekcje języka włoskiego z elementami kultury i geografii Włoch. Magda prowadzi również zajęcia przygotowujące do egzaminów CILS i CELI oraz maturalnych, a także naukę języka polskiego jako obcego. Ci vediamo!

Ewa

Ewa

Lektor języka hiszpańskiego

Hola! Ewa jest absolwentką filologii hiszpańskiej, którą ukończyła w 2010 roku. Od tego czasu stara się zarażać swoją pasją do języka hiszpańskiego i kultury hiszpańskiej, jak również latynoamerykańskiej. Doświadczenie w prowadzeniu kursów na różnych poziomach zaawansowania pozwala jej na bardzo indywidualne dotarcie do słuchacza i wskazanie mu odpowiedniej drogi do jak najszybszego komunikowania się w języku hiszpańskim. Głównym celem Ewy jest nauczanie kursanta, jak posługiwać się hiszpańskim w sposób komunikatywny – tak, by podróżując do Hiszpanii lub Ameryki Południowej  odnalezienie się w nowej rzeczywistości nie sprawiło mu żadnego problemu.

Balbina

Balbina

Lektor języka polskiego

Balbina jest lektorką języka polskiego jako obcego i drugiego. Bardzo lubi poznawać ludzi z różnych stron świata. Przekonała się o tym na paryskiej uczelni językowej INALCO, gdzie w szczególnej, międzynarodowej atmosferze spędziła cały rok akademicki jako studentka Erasmusa. Właśnie wtedy zdecydowała, że chce uczyć języka polskiego obcokrajowców w Polsce i za granicą! Studia na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie oraz praktyki w szkole języka polskiego w Paryżu dobrze przygotowały ją do zawodu, który stał się pasją. Uczenie polskiego łączy z zamiłowaniem do komiksu, tworząc historie obrazkowe dla obcokrajowców chcących poznać język i kulturę Polski. Obrazki publikuje na blogu kochampolski.blogspot.com.

_

Zobacz jak wygląda

nowa siedziba

Project School