LEKTORZY PROJECT SCHOOL

POZNAJ NASZ TEAM

Bogusława Siewierska-Klyta

Bogusława Siewierska-Klyta

Właściciel

Jestem założycielką i właścicielką szkoły językowej Project. 20-letnie doświadczenie w pracy nauczyciela języka angielskiego pozwoliło mi na zdobycie wiedzy niezbędnej do stworzenia szkoły językowej na najwyższym poziomie.

Wraz z profesjonalnym zespołem lektorów polsko- i obcojęzycznych, jak również pracownikami administracji i animatorami udało nam się stworzyć szkołę, w której stawiamy na wartości edukacyjne, dobry klimat i nowoczesne projekty. Czujnie obserwując wymagania rynku wciąż udoskonalamy naszą ofertę edukacyjną, skupiając się nie tylko na szkoleniu językowym, ale przede wszystkim na ukształtowaniu osobistej ścieżki rozwoju. Indywidualne podejście do każdego klienta umożliwia dobranie odpowiedniego typu zajęć oraz stałą opiekę naukową monitorującą rozwój umiejętności i pozwalającą na modyfikację programu nauki.                                                    

 

Teresa Nowak

Teresa Nowak

Specjalista ds. Nauki Języków Obcych

Anioł Stróż Projectu. Pani Teresa z ciepłym uśmiechem i sercem na dłoni czuwa u bram sekretariatu, zajmując się grafikiem zajęć, zapisami oraz finansami. Zawsze gotowa pomóc i doradzić, a rozmowa z nią to gwarancja poprawy humoru. Prócz złotego serca, ma również niezastąpiony zmysł organizacji i żadne administracyjne wyzwania nie są dla niej problemem. Pani Teresa uwielbia zarówno podróżować, jak i przyjmować gości – wiele razy pod swoje skrzydła wzięła międzynarodowych studentów goszcząc ich jako host family. Po dniach pełnych szkolnego zgiełku najbardziej lubi relaksować się w teatrze lub w kinie.

NASI LEKTORZY

Marzena

Marzena

Lektor języka angielskiego

Marzena jest lektorem języków klasycznych na UŚ oraz lektorem angielskiego od 1996 roku. Pracowała na uczelniach, w szkołach prywatnych, a w szkole Project od samego początku. Była także lektorem angielskiego w Brighton, gdzie zdobyła certyfikat CELTA, a także w Libii. Od lat również pracuje jako egzaminator Pearson Test of English. Uwielbia podróże, kuchnie świata – często gotuje dla znajomych i teamu Project, dobre wina, psy, rośliny, film, malarstwo, fotografię, Grecję i Włochy oraz języki obce. Od 2017 roku Marzena czuwa również nad stroną merytoryczną naszych zajęć i koordynuje pracę lektorów jako Dyrektor ds. Metodycznych.

Łukasz

Łukasz

Lektor języka angielskiego

Łukasz swoją pracę naukowo-dydaktyczną rozpoczął od nauki języków klasycznych na UŚ, gdzie uzyskał tytuł doktora. Praca z młodymi ludźmi zawsze dawała mu wiele satysfakcji i motywowała do nowych wyzwań i pomysłów. Przez kilka lat pracował jako lektor za granicą – m.in. w Brighton, gdzie zdobył Certyfikat CELTA , a także w Libii. Jest autorem artykułów z dziedziny lingwistyki oraz tłumaczem. Jego pasją są języki (zna francuski, nowogrecki, włoski, niemiecki, hiszpański i nadal uczy się nowych), oraz podróże. Jest osobą aktywną, lubiącą wyzwania zarówno te, które stawia przed nim uprawianie sportów takich jak wspinaczka, ale przede wszystkim ceni wyzwania intelektualne.

Mariola

Mariola

Lektor języka angielskiego

Mariola jest magistrem filologii angielskiej i współpracuje z Projectem niemal od samego początku. Uczy wszystkie grupy wiekowe, jednak bardzo ceni sobie osoby dorosłe, gdyż jak ktoś mądry powiedział: dorośli idą wolniej, ale wiedzą dokąd zmierzają. Jest również egzaminatorem z ramienia firmy Pearson i w Centrum Egzaminacyjnym Project przeprowadza egzaminy dla dzieci i osób dorosłych na różnych poziomach zaawansowania językowego. Ucząc się języka włoskiego sama staje się uczniem, co skutecznie koryguje wszelkie ,,belferskie” nawyki.

Jacek

Jacek

Lektor języka angielskiego

Z wykształcenia filolog, absolwent Uniwersytetu Śląskiego i Centrum Szkoleń Tłumaczeniowych ze specjalizacją w tłumaczeniach medycznych i prawniczych. Zajęcia opiera na indywidualnie dopasowanym i stworzonym na potrzeby zajęć materiale, wykorzystującym aktualne zainteresowania uczniów lub branże, w których się obracają. Człowiek z pasją, nauczyciel z powołania. Nie ma dla niego rzeczy niemożliwych, a miłością do języka angielskiego zaraża wszystkich dookoła.

Hanna

Hanna

Lektor języka angielskiego

Hania ukończyła Wydział Filologii Angielskiej na Uniwersytecie Śląskim. Absolwentka studiów podyplomowych „Samorząd terytorialny w kontaktach europejskich” w Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Od 1995 r. wykładowca języka angielskiego na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Otrzymała nagrodę zespołową III stopnia z rąk J.M. Rektora Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Zaangażowana w projekty współfinansowane przez UE: „Promocja równych szans”, „Inteligentne systemy transportu”. Specjalista w dziedzinie Business English.

Pierre

Pierre

Lektor języka francuskiego

Jest doktorantem na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, tłumaczem oraz lektorem języka francuskiego i angielskiego. Od prawie roku uczy języka francuskiego w Project School. Nie wierzy w metodę one-size-fits-all.  Dosotsowywuje się do kursanta ponieważ każdy jest inny.

Karolina

Karolina

Lektor języka angielskiego

Karolina głównie pracuje z dziećmi i nastolatkami, które dosłownie ją uwielbiają. Nic dziwnego, bo jej energia a przy tym cierpliwość zjednują absolutnie wszystkich. Nie oznacza to jednak, że Karolina nie prowadzi zajęć z dorosłymi. Jest pasjonatką i absolutną profesjonalistką w każdym calu. Prywatnie interesuje się literaturą oraz fotografią.

Tony

Tony

Lektor języka angielskiego

“I know that successful students become successful adults. This is my 17th year Teaching English as a Second and a Foreign Language, which started at Hawaii Pacific University in Honolulu. My primary focus has been working with university students yet even though I have continued to create safe learning spaces for young adults and adults too. I am a consummate traveler, surfer and tennis player that also has a passion for reading, especially books by authors both fiction and non-fiction who are from the area I am in. Being a foreigner has taught me to understand what it means to be challenged by difference and to bring that understanding into the space of learning.”

Thomas

Thomas

Lektor języka angielskiego

Thomas came to us at Project all the way from Australia. He wanted to escape from all the sharks, snakes, spiders, kangaroos and crocodiles, and came to teach English in Poland. He has a background in archaeology and is looking forward to the challenges that await him here in Poland. He has had classes with children, teenagers and adults, and even teaches at several schools throughout Katowice. He always greets you with a smile and is always ready for a chat. So if you want to improve your reading, speaking and listening skills in English from an Australian, Thomas is your guy!

Hania

Hania

Lektor języka angielskiego, japońskiego

Hania ukończyła brytyjską uczelnię Liverpool John Moores University ze specjalizacją z dziedziny międzynarodowego biznesu i języka japońskiego. Od siedmiu lat uczy zarówno dzieci, młodzież jak i dorosłych. Dzięki rocznym studiom w Japonii, pasjonuje się jej kulturą, co też przedkłada się na jej lekcje japońskiego. W wolnym czasie planuje nowe wyprawy, piecze ciasta lub pisze opowiadania.
Dawid

Dawid

Lektor języka francuskiego

Ukończył Français Langue Appliquée na UŚ. Wykłada w szkołach językowych, firmach i instytucjach na Śląsku, prowadzi wykłady w ramach projektów UE, wykłada także teorię i praktykę tłumaczenia literackiego dla studentów romanistyki i języków stosowanych, przygotowuje do wszelkiego rodzaju egzaminową. Prywatnie jego największą pasją jest hodowla węży, ptaszników i roślin egzotycznych. Znajduje też czas na kryminały Agathy Christie, obrazy i szkice Leonarda da Vinci, światową modę, aranżację wnętrz i ogrodów oraz udoskonalanie przepisu na pieczoną kaczkę z foie gras i odrobiną whisky.

Karolina

Karolina

Lektor języka hiszpańskiego

Jej pasją są podróże, gotowanie, yoga, a przede wszystkim języki obce. Sama nie tylko uczy innych hiszpańskiego ale też stale próbuje własnych sił w nowych językach aby lepiej zrozumieć perspektywę ucznia i jego potrzeby.

Metody nauczania dostosowuje do wymagań ucznia zapewniając odpowiednie ćwiczenia zarówno gramatyczne jak i leksykalne. Już od poziomu początkującego jej zajęcia skupiają się przede wszystkim na aktywowaniu języka i przełamywaniu bariery językowej w bezstresowych warunkach.
Bazuje nie tylko na podręcznikach ale także na tekstach piosenek, artykułach, stronach internetowych i utworzonych wspólnie z uczniami własnych materiałach do nauki,  związanych z ich zainteresowaniami.

Marzanna

Marzanna

Lektor języka niemieckiego

Marzanna ukończyła Filologię Germańskiej na Uniwersytecie Śląskim. Od ponad 20 lat uczy języka niemieckiego na wszystkich poziomach zaawansowania. Prowadzi zajęcia indywidualne, grupowe oraz kursy językowe w firmach. Fascynuje ją język i kultura niemieckojęzycznego obszaru językowego, a jej specjalnością jest język biznesu. W pracy przywiązuje dużą wagę do rzetelnego przekazywania wiedzy i sympatycznej, niepozbawionej humoru atmosfery na zajęciach.

Magda

Magda

Lektor języka włoskiego

Magda jest z nami ponad 5 lat i prowadzi zajęcia dla osób w każdym wieku. Na swoich lekcjach przekazuje nie tylko wiedzę językową, ale wdraża także elementy kultury i geografii Włoch, którymi jest zafascynowana. Oprócz tego zaprasza na lekcje przygotowujące do egzaminów CILS i CELI oraz maturalnych, a także naukę języka polskiego jako obcego. Ci vediamo!

Joanna

Joanna

Lektor języka niemieckiego

Hallo, Joanna meldet sich. Naucza języka niemieckiego na wszystkich poziomach zaawansowania – od przedszkola, przez szkoły, do instytucji o sprofilowanych potrzebach języka biznesu. Asia jest osobą pogodną, cierpliwą, zorientowaną na ucznia, jego indywidualne potrzeby i preferencje. Jej pasją są języki obce i ich nauka własna. Zgłębia tajniki angielskiego i francuskiego, ale z Tobą podzieli się wiedzą o języku niemieckim, również na temat kultury i historii krajów niemieckojęzycznych. W wolnych chwilach czyta (najchętniej dobre powieści kryminalne), podróżuje i jeździ na rolkach. 

Dominika

Dominika

Lektor języka angielskiego

Swoją przygodę rozpoczęła już w przedszkolu jednak swoje umiejętności językowe w dużej mierze zawdzięcza rocznemu pobytowi w USA. Aktualnie jest pedagogiem zajmującym się najmłodszymi oraz lektorem języka angielskiego. W naszej szkole uczy zarówno dzieci jak i młodzież. Poza pracą lektorki opiekowała się także grupą studentów na naszym obozie w Anglii. W trakcie zajęć zawsze stara się indywidualnie dobierać metody i techniki nauczania oraz dostosowywać się do oczekiwań klienta.

 

Krystyna

Krystyna

Lektor języka angielskiego

Jest lektorem języka angielskiego od wielu lat, a uczenie wciąż sprawia jej ogromną radość. Uczy na wszystkich poziomach zaawansowania. Język i kultura anglosaska od zawsze były jej pasją. Dobrze się czuje ucząc zarówno artystów, jak i ludzi biznesu. Jej mocną stroną są lata praktyki w nauczaniu wszystkich grup wiekowych, choć mimo wszystko woli pracę z młodzieżą i dorosłymi, gdyż od początku swojej kariery zawodowej uczy na uczelniach wyższych.

ZOBACZ NASZYCH LEKTORÓW "NA ŻYWO"